Biurko ze starego stolika kawowego

Witajcie.

Za mną kolejna realizacja. Tym razem ratowałem stolik kawowy przed marnym losem. Blat stolika był w całkiem niezłym stanie i postanowiłem, że dostanie drugą szansę, aby cieszyć oczy i służyć jako blat biurka. Klejonka sosnowa z której był wykonany blat, była nierówna i pokryta lakierem. Niektóre fryzy w klejonce były zapadnięte i sprawiały wrażenie fali. Zacząłem prace od rozłożenia stolika na czynniki pierwsze. Po usunięciu nóg musiałem usunąć lakier i wyrównać powierzchnię. Świetnie się złożyło, gdyż w moim warsztacie zainstalowałem nowe maszyny. Są to, szlifierka długotaśmowa Felder FS722 i szlifierka oscylacyjna do krawędzi KS 150. Usunięcie starego lakieru i wyrównanie blatu trwało dosłownie chwilę i wyszło idealnie. Szlifierka taśmowa dysponuje ogromną mocą i obsługuje się ją z użyciem minimalnej siły.  Następnie zająłem się pracą nad nogami. Blat troszkę łódkował, więc dla wyrównania od dolnej strony przykleiłem wzmocnienie ze ściętymi krawędziami pod kątem 45 stopni. Do wzmocnienia za pomocą kołków domino kleiłem ramę nóg. Kołki pozwoliły wzmocnić połączenia klejone i ustawić materiał w odpowiedniej pozycji. Po sklejeniu i wyszlifowaniu wszystkich elementów nadszedł czas zabezpieczenia powierzchni. Do tego użyłem trzech warstw lakieru Altax. Lakier nakładałem pędzlem. Efekt wyszedł świetny. Przy niewielkich wymiarach blatu nogi wyszły delikatne i pasujące do reszty. Kolejny projekt udany.

Stolik wykonany na zamówienie według indywidualnego projektu.

……………………………………………………………………………………………

……………………………………………………………………………………………

Cały proces realizacji do obejrzenia poniżej:

……………………………………………………………………………………………

Zapraszam do Subskrybcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………