Blat dębowo jesionowy i półka z jesionu do stolika kawowego Cz.1

Wszystkie prace zaczynają się od wyboru odpowiedniej deski o właściwej wilgotności. Do projektu stolika kawowego potrzebuję tarcicy dębowej oraz jesionowej. Wilgotność tarcicy mierzę nieinwazyjnym wilgotnościomierzem felder NDI20, która nie przekracza 9%. Na pile formatowej przecinam deski używając odpowiednich tarcz tnących do cięcia wzdłużnego i poprzecznego. Blat będzie składał się z dwóch połączonych desek dębowych i jednej jesionowej. Rozcięte deski wyrównuję na wyrówniarce ad741 i strugam na grubość 40mm. Do połączenia desek i wzmocnienia połączenia używam frezarki festool domino DF500. Powierzchnię styku, jak i kołki smaruję klejem Kleiberit 303.2  i wkładam w prasę stolarską. Zabiearm się do cięcia deski na półkę. Po wybraniu odpowiedniego fragmentu deski, przecięciu na fryzy i wyrównaniu, rozcinam na pół na pilarce taśmowej FB610. W ten sposób uzyskałem lustrzane odbicie. Fryzy muszą być poprzekładane tak żeby na wzajem się przeciągały jedna w górę a druga w dół. Wystarczy skleić całość w prasie i półka gotowa. Wszystkie duże ubytki i pęknięcia zalewam żywicą epoksydową.

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz