Odcinek 164 – Cz.1 Stolik kawowy z orzecha, wypełnienie ubytków żywicą epoksydową

Zabieramy się za kolejny projekt, tym razem stolik kawowy z drewna orzecha. Deski mają pęknięcia i ubytki więc wszystko muszę oczyścić przed zalaniem żywicą epoksydową. Pęknięcia od dolnej strony desek zaklejam szarą taśmą żywica nie wyciekła. Z góry używam silikonu do stworzenia tamy żeby zwiększyć objętość wylanej żywicy. Po oczyszczeniu i zabezpieczeniu szczelin, ubytki i pęknięcia zalewam żywicą z czarnym transparentnym pigmentem. Po żelowaniu i utwardzeniu żywicy epoksydowej usuwam taśmy, sylikon i pomoce. Płyta wiórowa przykleiła się do sylikonu więc muszę ją zeszlifować na szlifierce długotaśmowej fs722 felder. Teraz zabieram się za trasowanie połączenia obu desek. Zabieram deski na piłę formatową k690s i przecinam tak jak wcześniej zaznaczyłem. Żywby zaoszczędzić czasu na szlifowaniu nadmiar żywicy i nierówności usuwam za pomocą wyrówniarko grubiarki ad741. Wyrównuję jeszcze na wyrówniarce płaszczyzny łączenia desek. Frezarką festool df500 frezuję gniazda i zabieram materiał na prasę. Do połączenia używam kołków domino i kleju Kleiberit. Całość ściskam w prasie stolarskiej.

#mebletwojegopomyslu #mtp #epoxy #wood

……………………..

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz