Odcinek 155 – Cz.1 Przygotowanie materiału na drewnianą balustradę na schody / wooden balustrade for stairs

Przed nami kolejny projekt. Tym razem Zabieramy się za schody a dokładniej, za balustradę na schody. Balustrada będzie wykonana z drewna dębowego, tak jak trepy schodowe. Pracę zaczynam w warsztacie od rozkroju tarcicy dębowej nieobrzynanej na pile formatowej k690s. Na wyrówniarce ad741 strugam materiał do przykładnicy aby uzyskać kąt 90 stopni. Fryzy przepuszczam przez grubościówkę a następnie w prasie stolarskiej kleję fryzy ze sobą aby uzyskać odpowiednią grubość. Używam kleju kleiberit 303.2. Po sklejeniu wyrównuję kantówki w grubościówce felder. Jedną kantówkę która będzie na rogu ścian, zacinam tak aby wręg otulał obie ściany. Wszystkie ubytki i pęknięcia w materiale uzupełniam systemem thermelt, poliamidem na gorąco. Wszystkie elementy szlifuję szlifierką triton i zabezpieczam glazurą fiddes.

……………………..

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

 

Dodaj komentarz