Cz.1. Wyrówniarko grubiarka Felder Ad741 na co zwracać uwagę przy wyborze, maszyna stacjonarna kombinowana

Wybierając maszynę stacjonarną do obróbki drewna do warsztatu zawsze musimy zadać sobie pytanie. Ile osób ma na niej pracować i ile mamy w warsztacie miejsca.  Dzięki temu będziemy mogli stwierdzić czy potrzebujemy maszyny kombinowanej czy maszyn solo. Ponad rok pracuję na ma kombinowanej wyrówniarko grubiarce i jestem bardzo zadowolony. Blaty strugarki są ze sobą połączone i dociskane sa do masywnych stożkowych śrub mimośrodem. Blaty wykonane są z żeliwa szarego żebrowanego o łącznej długość 200cm i szerokość roboczą 41cm. Przykładnica jest blokowana w dwóch miejscach przez co nie odchyla się podczas wyrównywania materiału. Felder ad741 ma dwie prędkości posuwu 6 i 12m na sekundę. Maszyna posiada elektroniczny system podnoszenia i opuszczania blatu grubościówki power drive. Wał strugarki to wał spiralny silent power  z nożami z węglika spiekanego który posiada cztery sfazowane ostrza. Dzięki swojej budowie wał spiralny nie potrzebuje tyle energii do skrawania materiału co zwykłe długie noże. Silient power pracuje zdecydowanie ciszej, wór jest mniejszy, a obrabiana powierzchnia idealna. Jednym słowem super maszyna, godna polecenia.

.……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz