Cz. 10 Montaż dębowych drzwi przesuwnych i ramy zabudowy garderoby, system sevroll

Czas na nawiercanie otworów pod wózki dolne które będą jeździły po torze dolnym sevroll. Do wiercenia użyję wiertła forstnera o średnicy 40mm firmy wolfcraft i wiertła do drewna średnicy 10mm.  Po usunięciu nadmiaru materiału przy krawędzi drzwi nie przykręcam wózków żeby nie rysowały innych elementów w transporcie. Za samym początku montażu na podłogę kładę ramę dolną i przykręcam do ścian ramę pionową lewą i prawą.  Dzięki temu mam dokładne ustawienie miejsca montażu ramy na suficie. Przykładam ramę do sufitu i wkrętarką panasonic z wiertłem wiercę na wylot zaznaczając miejsca wiercenia pod kołki. Podłoga i ściany są prawie idealnie proste ale sufit niestety na bokach unosi się do góry. Ramę montuję na podkładkach tak żeby całość była równo wypoziomowana i przykręcona. Większe szczeliny piankuję a po utwardzeniu piany wyrównam gładzią lub akrylem.

Do ramy przykręcam tor górny i zabieram się za montaż toru dolnego. Zakładam drzwi które będą służyły mi do dokładnego ustawienia odległości i pionu. Do drzwi przykręcam wózki dolne  i górne i zabieram się za zakładanie drzwi na tory. została jeszcze regulacja wysokości i szczelin miedzy drzwiami którą robi się na wózkach dolnych. Po ustawieniu wszystkiego drzwi przesuwają się płynnie i cicho a ja odetchnąłem z ulgą, że wszystko zostało zrobione jak należy.

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz