Cz. 2 – Cięcie na wymiar jesionowych nóg na krzesła za pomocą szablonów i klejenie / wooden chair

Odcinek 147 – Cz. 2 – Cięcie na wymiar jesionowych nóg na krzesła za pomocą szablonów i klejenie / Cutting to size ash legs on chairs using templates and gluing

Nogi mam pofrezowane na kształt, ale nie na odpowiednią długość. Zabieram się za zacinanie wszystkich elementów. Żeby była powtarzalność również teraz użyję szablonu ale tym razem do cięcia na pile tarczowej k690s. Na blacie roboczym felder fat300 montuję poszczególne elementy krzesła tak żeby widzieć dokładnie jak będzie wszystko wyglądało i zbieram wymiary do zacinania. Szablon przygotowuję z płyty wiórowej laminowanej. Wystarczy na pile docisnąć szablon i zacinać nogi. Przednie nogi krzesła poza zacięciem na długość muszę jeszcze frezować na identyczny kształt co tylne. Skorzystam z szablonu do frezowania tylnych nóg, oczywiście przerabiając go trochę;] Na pilarce taśmowej fb610 odcinam nadmiar materiału z nóg i lecimy na frezarkę dolnowrzecionową f700z i frez do felcowania z pierścieniem dystansowym. Robota idzie jak błysk! Po docięciu boków, przodu u tyłu krzesła zaczynam klejenie nogi przedniej z bokiem. Łączenie robię frezarką df500 na kołki domino i klej kleiberit 303.0. Połączenie ściskam ściskami śrubowymi wolfcraft.

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz