Cz.2 Duża drewniana buda dla psa z zadaszonym tarasem i kółkami

Kolejny etap prac zaczynam od rozcinania szalówki / boazerii na odpowiedni wymiar. Oczywiście materiał rozpinam na pile tarczowej k690s przykładając do przykładnicy na której mam ustalony dokładny wymiar. Wkrętami przykręcam wszystkie pocięte deski do stelaża. dzięki temu całość zrobiła się sztywna i mocna. Oczywiście zostawiam otwór na wejście, lecz od dołu daję jedną szalówkę żeby powstrzymywała wysuwanie się ewentualnego koca;] Zabieram się za dach. Na początek układam membranę a na nią kantówki które wcześniej pociąłem. Do kantówek przykręcam blachę blachowkrętami i docinam szalówkę pod kątem , tak aby dochodziła jak najbliżej blachy. Na zakończenia szalówek mocuję listwy kątowe maskujące. Zostało jeszcze szlifowanie i malowanie.  Do malowania używam lakiero bejcy żywicznej altax. Całość zabezpieczam dwa razy od wewnątrz i zewnątrz. Ok, po wyschnięciu przyszedł czas na demonstrancie. Niestety psiak nie jest jak na razie zainteresowany;]

.……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz