Cz.2. Spłaszczanie blatów o kształcie zaokrąglonego trójkąta, frezowanie i szlifowanie okrągłych nóg

Projekt – Dębowe stoliki kawowe z blatami o kształcie zaokrąglonego trójkąta z okrągłymi nogami.

Blaty mają już kształt zaokrąglonych trójkątów więc mogę zabierać się za ich spłaszczanie. Do tego użyje frezarki dolnowrzecionowej f700z oraz frezu do spłaszczania płycin felder. Ze względu na bezpieczeństwo pracy użyję do mocowania blatu na przesuwnym stole frezarki dwóch docisków mimośrodowych. Aby frezowanie było czyste i bez wyrwań, przy takim zbiorze i frezowaniu krzywoliniowym należy bardzo często i stopniowo zmieniać położenie materiału. Po udanym spłaszczaniu zabieram się za rozkrój na pile formatowej k690s materiału na nogo. Materiał muszę wyrównać na wyrówniarko grubiarce ad741 aby zbór podczas frezowania był na całej długości materiału.  Na wrzeciono zakładam uniwersalną głowicę z nożami profilowymi i frezuję zbliżone zaokrąglenie. Na szlifierce krawędziowej ks150 przy pomocy przystawki do szlifowania równoległego szlifuję kanty tak aby zaokrąglić wałek. Wałki ma gotowe to czas na wiercenie tworów pod nogi w blatach. Do wiercenia używam wiertła forstnera średnicy 35mm i wiertarki kolumnowej. Przed klejeniem nóg szlifuję blaty na szlifierce długo taśmowej fs722.

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz