Cz. 2 – Stolik kawowy z szufladą – Nogi zacięte w ramie z frontem szuflady

Przed nami druga część pracy przy stoliku kawowym z szufladą. Blat mam już gotowy, więc zabieram się za przygotowanie szuflady. Płycina, dno szuflady zrobię z deski jesionowej o grubości 50mm. zaczynam od rozkroju deski na pile formatowej k690s i wyrównaniu powierzchni na wyrówniarko grubościówce ad741. Deskę przecinam na wąskie płyciny o o grubości 15mm na pilarce taśmowej fb610. Wyrównuję materiał na wyrówniarce żeby usunąć rzaz po pile. Płyciny łącze na kołki domino o grubości 5mm. Klejonka trafia w prasę i ściskamy.

Przed robieniem ramy szuflady muszę mieć przygotowany do perfekcji blat. Usuwam wszystkie wystające elementy przy użyciu piły japońskiej i formatuję całości. Na szlifierce długo taśmowej fs722 szlifuję blat gradacjami P80, P120.  Na pilarce formatowej przycinam elementy szuflady na odpowiednią długość. Usuwając klin, na pile robię również rowek na płycinę. Ramę szuflady łączę na kołki domino i na klei Kleiberit 303.2. Całość ściskam ściskami płaszczyznowymi jednoręcznymi wolfcraft.

I znowu przechodzę na pilarkę tarczową i zacinam nogi tak aby wpuści w nie całą ramę. Front ramy na grubość 30mm a boki 20mm. Resztę materiału usuwam na pilarce taśmowej. Czas na ustawienie szuflady centralnie na środku blatu i docięcie wszystkich boków na wymiar. Teraz zostało mi tylko klejenie boków ramy do nóg, tak aby wszystko było idealnie spasowane. Troszkę szlifowania, ustawiania wszystkiego na blacie i zaznaczanie miejsc frezowania gniazd pod kołki. Frezarką festool df500 frezuję gniazda na blacie i na ramie. Całość kleję na kołki i dociskam ściskami śrubowymi.

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

 

Dodaj komentarz