Cz. 2 – Stolik kawowy z blatem dąb – jesion i nogami z profili stalowych

Kolejna część prac nad stolikiem kawowym z dębowo jesionowym blatem, półką jesionową z lustrzanym odbiciem i nogami z profili stalowych malowanych proszkowo. Zaczynam od wycinania klinów z dębu i jesionu na pilarce taśmowej FB610. Montuję od razu przystawkę do szlifowania i z delikatnym odchyłem szlifuję wcześniej wycięte kliny, później poprawiam delikatnie kąt dłutem. Służy to dokładnemu spasowaniu klina w gnieździe. Dłutem zaznaczam na blacie miejsce frezowania klina i frezuję gniazdo frezarką górnowrzecionową makita RP2301 z frezem palcowym. Wszystkie dokładne poprawki wykonuję używając dłut Narex i pobijaka. Kliny montuję na klei poliuretanowy Kleiberit 501. Nadmiar klina usuwam strugiem.

Czas na szlifowanie na szlifierce długo taśmowej felder fs722 przy użyciu taśmy szlifierskiej o gradacji P80, a następnie P150. Po szlifowaniu przyszedł czas na formatowanie batu i półki. Zakładam na pilarkę formatową tarczę do cięcia poprzecznego Z96 i podcinacz. Po zaznaczeniu dokładnych wymiarów zabieram się za cięcie idealne cięcie bez wyrwań. Czas na wykańczanie. Do pracy zabiera się ośnik do korowania krawędzi na blacie i na półce. Następnie trochę szlifowania i poprawek szlifierką mimośrodową metabo. Przed zabezpieczeniem powierzchni obowiązkowo odpylenie i odtłuszczenie blatów. Można zabezpieczać twardym olejowoskiem Osmo. Ostatnią warstwę wykańczałem używając pałka z mikrofibry. Efekt jest dużo lepszy niż po szmatkach czy innych metodach. Teraz biorę się za montaż nóg. Wcześniej ustawiam w dokładnej pozycji i odstępach od krawędzi. Przed wkręcaniem wkrętów nawiercam wiertłem żeby nie uszkodzić materiału.

Całość wyszła bardzo stabilnie i najważniejsze, że bardzo ładnie!;]

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

3 myśli na temat “Cz. 2 – Stolik kawowy z blatem dąb – jesion i nogami z profili stalowych

 1. Dzięki za odpowiedź.
  Z pesnością sprawię sobie teraz taką przystawkę do czasu jak zobaczyłem ją na filmie nie wiedziałem, że takie istnieją.
  O wkręty pytałem bo półeczka ma 1,9cm więc pewnie max 1,5cm wchodzi w półkę. Wystarczy to do połączenia w sposób na tyle trwały by nie uszkodziła się ona przy np: próbie przeniesienia stolika za półkę?
  W każdym razie super robota i aż miło się ogląda fachowca przy pracy.
  Swoją drogą jest szansa zamówić u Ciebie stół dębkwy, ale rozkładany? Powiedzmy 90×90 do 180×90?

 2. Cześć Michale.
  Półka jest przykręcona na trzy wkręty do drewna z dociągiem, czyli nie pełnym gwintem. Wkręt dociąga półkę do profila i wszystko jest stabilne. Ta przystawka to przystawka, adapter kątowy do wiercenia wolfcraft.

 3. Witam,
  Mam dwa pytania…jak zapewniłeś mocne mocowanie tej półeczki? Jakie wkręty? I co to za przystawka do wkrętarki?

Dodaj komentarz