Odcinek 168 – Cz.2 Zacinanie i łączenie frezowanej dębowej ramy, montaż lustra i olejowanie

Zacinanie ramy lustra robimy od przykładnicy pilarki tarczowej k690s ustawionej pod kątem 45 stopni. Tarcza do cięć precyzyjnych Z72. Po zacięciu używam frezarki domino df500. Na każde zacięcie używam dwa kołki domino i klej kleiberit 303.2. Całość ściskam ściskami wolfcraft. Po ściśnięciu ściskami sprawdzam przekątne. Po utwardzeniu kleju dłutem i strugiem wyrównuję nierówności i poprawiam łączenia profilu. Za pomocą wierteł forstnera robię nawierty pod mocowania lustra i zaczepy na haki. Wkładam lustro i przykręcam mocowaniami do ramy. Całą ramę szlifuję i odpylam. Nadszedł czas na olejowoak fiddes.

#mebletwojegopomyslu #mtp #ramalustra

……………………..

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz