Cz. 2 Jak zrobić drewniane krzesła barowe, montaż i zabezpieczenie

Jedziemy dalej.  Zabieram się za klejenie ramy krzesła. Jak wcześniej widzieliście mam już przygotowane gniazda pod kołki domino., Za pomocą kleju kleiberit 303.2 wklejam kołki domino do nóg krzesła i kleję z łącznikami. Do ściskania używam ścisków śrubowych wolfcraft. Klej który wyszedł z połączeń usuwam za pomocą szpachelki. Zmieniam tarczę tnącą na tarczę z 72Z i przycinam deski na pile tarczowej k690s. Z tych kawałków desek wytnę oparcie. Zaznaczam łuk i zakładam na pilarkę taśmową taśmę tnącą o szerokości 25mm. Zabieram się za rozcinanie oparcia. Zaznaczam jeszcze łączenie oparcia z nogami. Następnie przezbrajam maszynę na szlifierkę taśmową i usuwam rzaz po taśmie tnącej. Wykończenie szlifowania robię na szlifierce krawędziowej ks150. Wyszlifowane oparcie łączę za pomącą kleju z nogami i ściskam ściskami śrubowymi. Jeszcze siedzisko. Wcześniej było tylko klejona i jest za szerokie do grubościówki ad741. Na szlifierkę długo taśmową fs722 zakładam papier szlifierski gradacji P80 i szlifuję usuwając wszystkie nierówności i klej na połączeniach. P120 wykańcza powierzchnię idealnie pod olej. Na pile formatuję klejonki na siedziska i na pilarce taśmowej fb610  wycinam otwory na nogi. Siedzisko łączę z ramą krzesła za pomocą pomocnika do połączeń niewidocznych wolfcraft. Zostało szlifowanie całości i zabezpieczenie top olejem osmo.

.……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz