Cz.3 Stolik kawowy z zebrano i żywicy – klejenie i polerowanie

Przed nami końcówka prac przy stoliku kawowym z drewna egzotycznego zebrano z blatem zalewanym żywicą epoksydową.

Ostatnio pracowałem na nogami a teraz czas na ich klejenie z podstawą stolika. Do łączenia używam oczywiście kołków domino o długości 50mm. Gniazda frezowałem frezarką domino df500. Na kołki nakładam klej kleiberit 303.2 i i łączę nogi z podstawą. Do ściskania używam ścisków płaszczyznowych i śrubowych wolfcraft. Po utwardzeniu kleju nadmiar usuwam dłutem narex. Teraz biorę się za szlifowanie i zalewanie ostatecznej warstwy żywicy epoksydowej epidian 652 + ida ciech sarzyna. Po utwardzeniu żywicy przyszedł czas na łączenie blatu z nogami i podstawą. Na blacie i na nogach zaznaczam miejsca frezowania gniazd i frezarką domino robię połączenia. żeby klej dobrze połączył się z nogami i blatem szlifuję połączenia klejona. Na kołki i gniazda w blacie nakładam klej kleiberit 568 pur wypełniający wolną przestrzeń.

Dzięki stołom roboczym fat 300 mam możliwość pracy na różnych wysokościach co ułatwia pracę samemu z ciężkimi elementami. Zabieram się za łączenie nóg z blatem kołki pasują do gniazd , wystarczy teraz wszystko dobrze docisnąć ściskami. Usuwam klej i ustawiam tak stoły żeby przełożyć stolik z jednego stołu na drugi. Teraz zabieram się za zabezpieczenie lakierem całego mebla. Po wyschnięciu lakieru kolejne szlifowanie wierzchniej powierzchni blatu papierami wodnymi gradacji P1500, P3000 i P5000. Po wyszlifowaniu nakładam pastę polerską zabieram się za polerowanie powierzchni na wysoki połysk. Końcowy efekt jest świetny, uzyskany efekt lustra.

……………………………………………………………………………………………

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz