Cz.3 Jak zrobić formę do zalewania, mieszanie żywicy z pigmentem i zalewanie drewna

Dalsze pracę przy formie zaczynam od ułożenia materiału i zaznaczenia miejsc do łączenia listew z płyty wiórowej laminowane. Listwy docinam na pilarce tarczowej felder k690s na odpowiednia długość i nakładam sylikon. Następnie przykręcam je wkrętami. Za pomocą poziomicy ustawiam poziom na stołach do zalewania i nakładam formę. Oczyszczam deski i formę acetonem i powietrzem. Po włożeniu desek do formy zabieram się za czyszczenie narzędzi i rozrabiam żywicę epoksydową do większych odlewów. Dodaję do żywicy pigment czarny permanentny i mieszam całość. Po uzyskaniu odpowiedniego koloru zalewam kanion i wszystkie pęknięcia.

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Jedna myśl na temat “Cz.3 Jak zrobić formę do zalewania, mieszanie żywicy z pigmentem i zalewanie drewna

  1. Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na ten temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje pozytywne zaskoczenie. Powinienem dać lajka za Twoją pracę . Niewątpliwie będę rekomendował to miejsce i częściej tu zaglądał zeby zobaczyć nowe rzeczy.

Dodaj komentarz