Cz. 4 Projekt kuchnia – Jak ciąć i łączyć drewniane blaty kuchenne

Korpusy są ustawione i czas na blaty. Blaty drewniane z jesionu są gotowe trzeba tylko przenieść wymiary i kąty ze ścian. Wykorzystam do tego wcześniej zrobiony kątownik nastawny. Po przyłożeniu poziomicy do ściany widać jakie są nierówności. Kąty zebrane, czas ustawić przykładnicę prostopadłą na pile tarczowej felder k690s i zabierać się za cięcie. W pierwszej kolejności zacinam blat który będzie ustawiony przy słupku. W kolejnym blacie również zacinam bok od kątownika.  W trzecim ostatnim blacie obydwa boku zacinam pod kątem prostym. Mała przymiarka i wszystkie blaty pasują do siebie. Zaznaczam miejsce frezowania gniazd pod kołki domino. do frezowania używam frezarki df500. Blaty poza kołkami domino będą skręcone śrubami, łącznikami do blatów. Do frezowania używam szablonu virutex i frezarki górnowrzecionowej makita rp2301. Jeszcze przeszlifowanie zacinanych powierzchni i montaż w kuchni. Otwory pod płytę indukcyjną i zlew wykonuję zagłębiarką festool TS 55 RQ-Plus z szyną prowadzącą. Odpad wycinam piłą japońską. Miejsca które były przecinane zabezpieczam olejem osmo top olej i zabieram się za łączenie blatów. Wszystkie łączenia i kąty wyszły idealnie , nie ma żadnych szczelin. Blaty schowały się pod płytki na ścianie i nie widać żadnych nierówności. Kątownik spisał się świetnie.

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz