Cz 5 Jakimi papierami ściernymi szlifować żywicę epoksydową pod kolejną warstwę lub lakier / epoxy

Krok po kroku z żywicą epoksydową.

W tym odcinku o żywicy epoksydowej poruszamy temat szlifowania. Jak właściwie przygotować powierzchnię do zalewania kolejną warstwą żywicy a jak do lakierowania. Jakiej gradacji użyć żeby nie było widać rys po szlifowaniu. Prace nad stolikiem kontynuujemy od szlifowania na szlifierce długotaśmowej felder fs722 papierem o gradacji P80. Szlifowanie zgrubne agresywnym papierem bardzo szybko usuwa nadmiar żywicy. Po wstępnym szlifowaniu formatuję blat na pile k690s. Przenoszenie blatu ułatwiają stoły robocze fat300.
Po Formatowaniu biorę się za szlifowanie powierzchni blatu szlifierką mimośrodową triton. Wszystkie ubytki po formatowaniu wypełniam systemem Thermelt. Poliamid na gorąco jest wprowadzany do ubytku i wypełniany. Po zastygnięciu nie widać różnicy. Na blacie niedociągnięcia naprawiam żywicą z barwnikiem i zabieram się za szlifowanie całości.

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/