Cz 6. Jak przygotować stół z żywicą do zabezpieczenia, lakierowanie pędzlem, wałkiem i natryskowo

Czas na przygotowanie powierzchni do lakierowania. Został ostatni szlif szlifierką mimośrodową triton i papierem gradacji P800. Przed lakierowanie załamuję krawędzi szlifierką makity z frezem o kącie 45 stopni. Blat układam na mobilnym stole fat300 i zabieram go na lakiernię. Przed lakierowaniem odpylam całą powierzchnię i przecieram acetonem. Do lakierowania używam glazury Fiddes w połysku i nakładam wałkiem. Niestety wałek pieni lakier i powstają pęcherze powietrza. Na drugiej stronie blatu nakładam lakier pędzlem, ale i tu powierzchnia nie wychodzi jak trzeba bo widać na żywicy ślady po pędzlu. Szlifuję powierzchnię i po odpyleniu nadszedł czas na trzecią próbę natryskową. I to jest to! Gdyby nie wtrącenia;]

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz