Cz.8 Klejenie ramiaków i płycin drzwi przesuwnych oraz naprawa pęknięć i ubytków BCD 180 Thermelt

Kolejny etap prac przy drzwiach przesuwnych do garderoby to klejenie ramiaków poprzecznych  i płycin z ramiakami pionowymi. Całość kleję na prasie stolarskiej przy użyciu kleju kleiberit 303.2. płyciny nie są klejone tylko ramiaki. Płyciny muszą być w miarę luźne aby podczas pracy nie rozerwały połączeń ramiaków. do ściskania używam ścisków wolfcraft. Po sklejeniu drzwi zabieram się za naprawdę pęknięć, sęków i ubytków w drewnie. Będąc na dremie dowiedziałem się o systemie naprawczym do drewna firmy Ottimo Systems który z powodzeniem mógłby zastąpić życicę epoksydową w takich pracach. Do tego projektu i takiej ilości ubytków przyda się idealnie. Pistoletem BCD 180 do aplikacji wypełniacza thermelt, aplikuję poliamid do pęknięcia i odbieram temperaturę aluminiową kostką. Następnie usuwam nożem do ścinania nadmiar poliamidu i w ciągu paru chwil mam naprawione pękniecie. Efekt wygląda bardzo obiecująco, zobaczymy jak po aplikacji lakieru. Po wypełnieniu wszystkich ubytków zapieram się za formatowanie drzwi. Zmieniam tarczę na Felder silent power 72 zęby i na pilarce tarczowej k690s przycinam drzwi na ich szerokości dosłownie o jeden milimetr.

.……………………………………………………………………………………….

Link do mini zestawu naprawczego do drewna BCD180:

https://www.ottimo.pl/produkt/bcd-180-mini-zestaw-naprawczy-do-drewna/

.……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

 

Dodaj komentarz