Cz.9 Wodowanie, szlifowanie, lakierowanie drzwi przesuwnych, rama zabudowy pod tory systemu sevroll

Drzwi sa już posklejane więc zabieramy się za wykończenie. Przy pomocy szlifierki do krawędzi Makita 3710 załamuje krawędzi frezem palcowym CMT z łożyskiem o kącie natarcia 45 stopni. Następnie zabieram się za szlifowanie całości papierem gradacji P150. Po przeszlifowaniu wszystkich drzwi z obu stron i odpyleniu czas na wodowanie materiału. Następnie szlifuję papierem festooll P180 w celu usunięcia powstałych włókien.  Kolejne wodowanie i znowu szlifowanie, lecz tym razem papierem P220.

I nadszedł czas na lakierowanie. Do lakierowania użyje lakieru wodnego Bona Wave 1K i pędzla. Efekt jest świetny, lakier bardzo dobrze się rozprowadza i zostawia powłokę na powierzchni nie zmieniając jego naturalnej barwy. Po utwardzeniu lakieru szlifuję całość papierem P320, tylko delikatnie doprowadzając chropowatą powierzchnię do gładkiej. Po odpyleniu nakładam drugą warstwę lakieru Bona. Została jeszcze do zrobienia rama zabudowy o szerokości 8cm, na której będzie montowany tor górny i dolny sevroll, na których będą się poruszały wózki górny i dolny. Na ścianach również będzie rama do której będą przylegały drzwi. Długość ramy to ponad 340cm więc muszę ją zrobić z dwóch kawałków. Połączenie będzie frezowane na frezarce dolnowrzecionowej f700z frezem uniwersalnych z nożami profilowymi do połączeń klejonych. Materiał grubości 50mm rozcinam na pile formatowej k690s i wyrównuję na wyrówniarko grubościówce ad741. Kantówki rozcinam na pół na pilarce taśmowej fb610 i usuwam rzaz po taśmie na strugarce felder.

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz