Odcinek 158 – Cz1 Jak zrobić kinkiety drewniane, lampy ścienne dębowe / How to make wooden sconces oak wall lamps

Pracę nad drewnianymi kinkietami zaczynam od nakreślenia kilku linii i wymiarów. Do projektu wykorzystam odpad dębowy z popradzkich realizacji. Na wyrówniarce ad741 wyrównuję materiał żeby móc na pile odciąć nadmiar. Fryzy przepuszczam przez grubościówkę felder. Strugam od razu deseczki na mocowania do ściany. Na pilarce tarczowej k690s przycinam materiał na odpowiednią długość. Oczywiście używam do tego ob przykładnic. Po przygotowaniu materiału na ramię zabieram się za przygotowanie klosza. Formatuję na pile kawałek deski i wyrównuję na wyrówniarce. Zmieniam taśmę tnącą na pilarce taśmówek fb610 i rozcinam materiał o grubości 45mm na trzy fragmenty. deszczułki wyrównuję i przecinam na fragmenty na pile formatowej. Na przykładnicy ustawiam kąt 15 stopni i zacinam na rozciętych fragmentach. Na szlifierce krawędziowej zmieniam kąt i szlifuję zacięcia. Elementy klosza łączę ze sobą za pomocą kleju kleiberit i gwoździarki makity. Na szlifierce ks150 i triton szlifuję wszystkie niedociągnięcia i całość zabezpieczam olejowoskiem fiddes.

……………………..

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz