Dębowa szafka RTV pod telewizor Cz.1

Dębowy stół do jadalni już został zrobiony, teraz do kompletu czas na kolejny mebel. Tym razem szafka RTV pod telewizor. Szafka również będzie wykonana z drewna dębowego. Nieobrzynaną tarcicę rozcinam na pilarce tarczowej k690s / k700s. Do rozcinania desek wzdłuż włókien używam tarczy Silent-POWER 14 zębów, natomiast do cięcia w poprzek włókien tarczy uniwersalnej felder 48 zębów. Pocięty materiał na fryzy wyrównuję na wyrówniarce ad741 i strugam na grubość. Kleje deski klejem Kleiberit 303.2 i wszystko trafia do prasy stolarskiej. Szafka będzie miała 180 cm szerokości 40cm głębokości i 50cm wysokości. podczas klejenia klejonki w prasie zabieram się za cięcie odpadu na nogi. Gotowe klejonki obcinam na szerokości przy przykładnicy równoległej na pile tarczowe formatowej i strugam na ostateczną grubość. Czas na wypełnienie wszystkich ubytków i pęknięć żywicą epoksydową. Po utwardzeniu żywicy zabieram klejonki na blat szlifierki długo taśmowej fs722 i zabieram się za szlifowanie. Zaczynam od granulacji papieru P80, następnie P120.  Krawędzi szlifuję szlifierką mimośrodową metabo.

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz