Deski do krojenia do kuchni z drewna dębowego, jesionu i egzotycznego bodo

Kuchenne deski do krojenia to świetny projekt żeby wykorzystać cały odpad który zgromadziliśmy ze wszystkich realizacji. Niestety jest z tym trochę pracy, bo odpad przeważnie jest krótki i trzeba wszystko przebierać. Ale nic to, działam.  Odpad z dębu i jesionu przebrany i zabieram się za cięcie na jednakową długość na pilarce tarczowej k690s. Następnie wyrównuję i strugam na grubość na wyrówniarko grubościówce ad741. Na wyrównany materiał nakładam klejberit 303.0 i wszystko trafia w prasę stolarską. Po związaniu kleju przepuszczam wszystko przez grubościówkę na grubość 45mm i 65mm dla desek które będą dużo większe. Na pile felder rozcinam klejonkę przy przykładnicy równoległej. Ustawiam pocięte fragmenty na sztorc,  układam wzór i znowu całość trafia w prasę.

W grubych dyużych deskach muszę jeszcze zrobić uchwyty do ich podnoszenia. Zakładam zaokrąglony nóż profilowy do uniwersalnej głowicy feldera o szerokości 50mm i ustawiam frezarkę dolnowrzecionową f700z. Mam ustawione dystanse żeby frezowanie było w odpowiednim miejscu na desce. Pomysł podpatrzyłem u Przemka z Kępy Marzeń. Zostało przyklejenie ramki z drewna egzotycznego bodo. Kawałki po sklejeniu rozcinam na pile taśmowej fb610 i przyklejam do deski, oczywiście ściskając w prasie. Bodo jest troszkę wyższe ale to nie problem dla szlifierki długo taśmowej fs722 i taśmy szlifierskiej o gradacji P150. No i czas na przemianę. Top olej Osmo  odsłania to co zostało przed nami ukryte, czyli całe piękno różnych gatunków drewna.

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz