Odcinek 191 – cz.1 Dębowe listwy przypodłogowe – rozkrój materiału i frezowanie

Trochę czasu minęło od remontu i cała podłoga musi być skończona. Zabieramy się za listwy podłogowe. Na pile tarczowej k690s rozcinam tarcicę dębową na fryzy o szerokości 80mm. Fryzy są grubości około 45mm, a listwy mają być grubości 17mm, dlatego fryzy rozcinam na pół na pile taśmowej fb610. Struganie na wymiar i usuwanie rzazu robimy na wyrówniarko grubiarce felder ad741. Frezowanie listew oczywiście robimy na frezarce dolnowrzecionowej f700z przy pomocy frezów uniwersalnych z nożami profilowymi.

……………………..

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:

https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

#mebletwojegopomyslu #mtp #drewno #monolit #wood #woodworking #jakzrobić  #table #oakmonolith #stolikkawowy #koszmojżesza #diy