Odcinek 206 – cz1 Stół rustykalny z szerokich fosztów dębowych z drewnianymi nogami, przygotowanie blatów


Zaczynamy kolejny projekt stołu, ale tym razem będzie wykonany z szerokich fosztów. Dwa dębowe blaty rustykalne o szerokości 50cm każdy nie będą ze sobą połączone. każdy blat będzie wykonany z dwóch szerokich lamel po 25cm. Szerokie i grube foszty dębowe brzeguję na pile formatowej k690s i wycinam z nich lamelę, fryzę z naddatkiem na 27cm. Następnie foszty wyrównuję wstępnie na grubościówce ad741 felder. Zaznaczam krawędzi klejone i je formatuję na pile tarczowej. Ustawiam materiał na prasie pneumatycznej steblo i nakładam klej kleiberit. Materiał dociskam do prasy tak żeby foszty przeciągały się wzajemnie i prostowały. Prasa robi resztę roboty.

……………………..

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:

https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

#mebletwojegopomyslu #mtp #drewno #klejonka #blaty #stopnie #wood #woodworking #jakzrobić #diy

 #wood #stółrustykalny #steblo