Odcinek 214 – cz. 3 Dębowa szafka nocna z szufladą – sklejanie szuflad i korpusów, nacinanie rowków pod płyciny


Korpus szafki łączymy na kołki domino i klei kleiberit. Jako tylną ściankę, wkładam płycinę klejonkę dębową. Całość ściskam ściskami śrubowymi wolfcraft. Po złożeniu korpusu zbieram wymiar na szufladę i na pile formatowej k690s formatuję deski. Również na pile rowkuję boki szuflad pod spód, płycinę. Do łączenia boków używam frezarki df 500 festool i kołków domino. Szuflady ściskam ściskami śrubowymi. Po utwardzeniu kleju usuwam nadmiar dłutem. Na szlifierce krawędziowej ks150 wyrównuję boki. Szlifierką mimośrodową triton szlifuję całość szuflady. Szuflady przykręcam do wcześniej zamontowanych prowadnic w korpusach. Zbieram wymiar na front szuflady i na pile rozcinam materiał. Front wyrównuję na wyrówniarko grubościówce ad741 felder. Formatuję na pile i szlifuję przed montażem.

……………………..

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:

https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

#mebletwojegopomyslu #mtp #drewno #klejonka #blaty #stopnie #wood #woodworking #jakzrobić #diy

 #wood #felder #szafkanocna #szuflada @mebletwojegopomyslu