Odcinek 215 – Cz.4 Dębowa szafka nocna z szufladą –montaż frontu, frezowanych nóg i zabezpieczenie olejowoskiem


Front przykładam na wczesniej zamontowaną szufladę i ściakam go ściskami. Front do szuflady przykręcam wkrętami we wcześniej nawiercone otwory. Szlifuję cały korpus szafki szlifierką mimośrodową triton. Z odpadu klejonki dębowej na pile wycinam nogi pod kątem na pile tarczowej k690s. Również na pile zacinam końce nóg pod katem 5 stopni. Nogi przepuszczam przez grubościówkę ad741 na odpowiednią grubość. Na frezarce f700z zakładam głowicę frezarską, frez do zaokrąglania o załamuję jeden bok nogi. Oczywiście frezuję z posuwem. Nogi szlifuję i frezuję pod kołki domino. Na korpusie zaznaczam miejsca do frezowania kołków i za pomocą frezarki festool df500 frezuję połączenia. Nogi łącze na klej kleiberit i kołki domino. Ściskam całość ściskami śrubowymi wolfcraft. Nadmiar kleju usuwam dłutem. Całość zabezpieczam olejowoskiem kemihal.

……………………..

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:

https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

#mebletwojegopomyslu #mtp #drewno #klejonka #blaty #stopnie #wood #woodworking #jakzrobić #diy

 #wood #felder #szafkanocna #szuflada @mebletwojegopomyslu