Odcinek 216 – Podnóżek do krzesełka Ikea do karmienia


Muszę dorobić do krzesełka z Ikea podnóżek do karmienia. Na pile formatowej k690s brzeguję odpad dębowy i jesionowy a następnie na wyrówniarce i grubościówce ad741strógam na wymiar. Zaznaczam końce desek do przycięcia na pile taśmowej fb610. Rzaz po taśmie szlifuję na szlifierce krawędziowej. Otwory robię za pomocą wiertła forstnera oddalone od siebie o kilka centymetrów. Dzięki temu będzie możliwa regulacja wysokości podnóżka. Na pile tarczowej felder rozcinam podnóżek na pół. Zakładam na pilarkę taśmową taśmę szlifierską i ustawiam przystawkę do szlifowania. Usuwam dzięki temu materiał pomiędzy wywierconymi otworami. Na wiertarce poziomej ustawiam wysokość wiercenia i nawiercam otwory pod śruby. Szlifuję wszystkie elementy i frezuję krawędzi. Na koniec całość zabezpieczam olejowoskiem. Śruby ściskam na końcach motylkiem żeby można było w każdej chwili regulować wysokość bez narzędzi.

……………………..

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:

https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

#mebletwojegopomyslu #mtp #drewno #klejonka #blaty #stopnie #wood #woodworking #jakzrobić #diy

 #wood #felder #podnóżekkrzesełka #ikea #karmienie @mebletwojegopomyslu