Odcinek 232 – cz.2 Prasa pneumatyczna, trapezowa, jednostronna, typ PTJ, Steblo


Prasy pneumatyczne trapezowe służą do klejenia drewna w płyty i na grubość, tj. blatów, krawędziaków, belek, stopni schodowych, parapetów, siedzisk, elementów konstrukcyjnych stolarki otworowej, obłogowania. Prasa trapezowa jednostronna Typ PTJ posiada jedno pole robocze. Główny docisk prasujący podzielony jest na indywidualnie sterowane sekcje dociskowe. Każdą sekcję stanowi odpowiedniej długości siłownik pneumatyczny przeponowy, sterowany zaworem z dźwignią ręczną. Siła docisku siłownika pneumatycznego regulowana jest bezstopniowo ciśnieniem powietrza. Pole robocze wyposażone jest w mechaniczne dociski wyrównujące płaszczyznę klejoną, przesuwane na rolkach tocznych wzdłuż toru jezdnego górnego i prowadnicy dolnej. Opcjonalnie pole robocze można wyposażyć w podtrzymki regulujące szerokość klejenia. Prasa Typ PTJ posiada: 4 sekcje dociskowe 6 docisków wyrównujących długość klejenia 3000 mm Szerokość klejenia 1004mm

……………………..

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:

https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

#mebletwojegopomyslu #mtp #drewno #klejonka #blaty #stopnie #wood #woodworking #jakzrobić #diy #felder #steblo #stołdojadalni #stółzdostawkami #drewnianystół