Jak frezować nogi krzesła za pomocą szablonu na frezarce dolnowrzecionowej

Przed nami kolejny projekt, ale najpierw żeby praca szła sprawnie i powtarzalnie, postanowiłem przygotować szablon do frezowania na frezarce dolnowrzecionowej.  Szablon wykonam z płyty wiórowej i docisków. Płytę przecinam na pile tarczowej k690s i odrysowuje kształt nogi. Na pilarce taśmowej fb610 wycinam kształt i na szlifierce krawędziowej ks150 szlifuję usuwając rzaz po taśmie. Montuję zaciski do płyty. Na frezarce f700z zakładam pierścień kopiujący i frez do felcowania. zmieniam obroty na 8000 obr/min. Nadmiar materiału na nogach usuwam na pilarce taśmowej felder. Po zamontowaniu nóg w szablonie i dociśnięciu dociskami bessey, zabieram się za frezowanie. Czy pod włos czy z włosem ostra głowica frezarska daje sobie świetnie radę, nie ma żadnych wyrwań.

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz