Jak samemu zrobić duży drewniany kątownik nastawny

Zabieram się za cięcie blatów kuchenny. Bez porządnego przeniesienia kątów ze ściany nie ma co liczyć, że wszystkie blaty będą przylegały do ścian. Dlatego wpadłem na pomysł zrobienia dużego kątownika nastawnego, oczywiście z drewna buczyny. Znalazłem odpad z poprzednich projektów i śrubę z nakrętką motylkową. Listewkę rozcinam na pilarce taśmowej fb610 przy użyciu taśmy tnącej o szerokości 25mm. Przecięte listewki przepuszczam przez grubościówkę na grubość 7mm. Na pile tarczowej zacinam końce pod kątem 45 stopni. Dwie listewki zacinam pod kątem prostym. Zacięta listewka i odpad pod kątem 45 stopni będą elementami wewnątrz ramion.  Krótki odpad kleję między ramiona klejem montażowym  kleiberit 568.0 pur  i dociskam ściskami śrubowymi wolfcraft. Po sklejeniu nawiercam otwór na śrubę i skręcam całość. Odcinam wystające elementy piłą japońską.  Na szlifierce oscylacyjnej taśmowej ks150 szlifuję i zaokrąglam koniec kątownika. No i kątownik drewniany nastawny jest gotowy do pracy.

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz