Montaż blatów półokrągłych i chowanych wkładek z ramą stołu Cz.3

Przede mną ostatni etap pracy z blatami. Wszystkie elementy są gotowe do montażu. Zanim to nastąpi jeszcze muszę trochę popracować na szlifierce długotaśmowej Felder FS722. Praca na szlifierce taśmowej jest niesamowicie wydajna i dokładna. Blaty momentalnie nabierają innego wyglądu. Na krawędziowej oscylacyjnej szlifierce taśmowej wyrównuję krawędzi blatów wewnętrznych chowanych i poprawiam jeszcze szlifierką oscylacyjną. Tak przygotowane blaty nadają się do dalszej obróbki. Żeby idealnie wymierzyć ustawienie listewek przyciętych pod kątami, na których będą przesuwać się blaty w ramie stołu, na blaty kładę ramę i ustawiam ją centralnie. po wymierzeniu miejsc mocowania listewek, ustawiam je na blacie dociskając ściskami. Następnie nawiercam wiertłem z rozwiertakiem i wkręcam wkręty. Po sprawdzeniu czy blaty po złączeniu licują się zabieram się za ustawienie blatów środkowych. Trasuję miejsca na blacie w których będą frezował otwory pod kołki domino. Kołki będą pozycjonowały blaty względem siebie. Do frezowania używam frezarki Domino DF500. Po wklejeniu kołków i ustawieniu blatów w odpowiednim miejscu przykręcam środkowe blaty do listew ramy stołu na których będą się chowały. Wszystkie blaty pasują idealnie. Blaty są gotowe do malowania i zabezpieczenia lakierem.

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz