Odcinek 150 – Cz.4 Wycinanie oparcia, zacinanie ramy i klejenie elementów drewnianego krzesła / wooden chair

Po połączeniu ramy z tylnymi nogami kawałek ramy wystaje za nogi. Na pile formatowej k690s przecinam wystający fragment tak aby wszystko się licowało. Po połączeniu nóg z ramą zabieram się za cięcie oparcia. Na pilarce taśmowej rozcinam tarcicę a następnie na pile tarczowej przycinam materiał na wymiar. Na wyrówniarce ad741 strugam na grubość elementy na oparcie. Za pomocą cyrkla zaznaczam linie do przecięcia. Na pilarce fb610 rozcinam kawałki nadając im kształt oparcia. Taśmę tnącą zmieniam na taśmę szlifierską i ustawiam przystawkę do szlifowania. Po szlifowaniu na pilarce wystarczy poprawić całość szlifierką mimośrodową triton. Do połączenia i wzmocnienia wszystkich elementów użyję kołków domino. Frezarką festool df500 frezuję gniazda. Nakładam klej kleiberit 303.2 i ściskam całość ściskami śrubowymi i jednoręcznymi wolfcraft.

#mebletwojegopomyslu #felder #triton #wolfcraft #kleiberit #krzesła #jakzrobić #wood #woodworking #zróbtosam #poradnik #woodenchair

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz