Odcinek 157 – Cały świat na ścianie, drugie życie szkolnej mapy ściennej / world map on the wall

Każdy z nas pamięta lekcje geografii w szkole i te mapy;] Zabieram się ze ich odświeżenie. Plastikowe i drewniane wykończenia, kiepskiej jakości sznurki usuwam i zastąpię dębowymi listwami. Materiał oczywiście wykorzystuje z odpadu i poprzednich realizacji. Rozcinam odpad na pile formatowej felder k690s na szerokość 45mm i wyrównuję na wyrówniarko grubościówce ad741. Na pile przycinam fryzy na długość 140cm. Frezarką makity załamuję krawędzie do kąta 45 stopni. całość szlifuję szlifierką mimośrodową triton i zabezpieczam olejowoskiem fiddes. Pomiędzy listwy wkładam brzeg mapy i łączę nakładam klej kleiberit. Mapę i sznurek łączę do listy zszywkami. Obie listwy łączę ze sobą gwoździkami gwoździarką makity.

……………………..

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz