Odcinek 167 – Cz.1 Jak zrobić drewnianą frezowaną ramę do lustra

Zabieramy się za ramę do lustra, ale nie byle jaką. Ramę zrobimy z drewna dębu i użyjemy frezarki dolnowrzecionowej f700z i głowicy uniwersalnej z nożami profilowymi do frezowania profila. Na pile tarczowej k690s rozcinam materiał na kantówki które następnie wyrównuję na wyrówniarko grubiarce felder ad741. Na kantówce zaznaczam profil do frezowania przy pomocy noży profilowych. Pierwsze frezowanie wręgu na frezarce dolnowrzecionowej robię przy użyciu głowicy do falców. Kolejne frezowania nadają kształt profila który chciałem uzyskać. Do frezowania dla bezpieczeństwa używam posuwu rolkowego który dociska materiał i prowadzi.  Po skończonym frezowaniu przechodzę na piłę formatową i tarczą pod kątem 45 stopni przecinam naddatek materiału.

#mebletwojegopomyslu #mtp #ramalustra

……………………..

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

 

Dodaj komentarz