Przygotowanie materiału na płyciny drzwi przesuwnych do zabudowy szafy. Cz.1

Wracamy do realizacji związanej z zabudową szafy. Przyszedł czas na drzwi przesuwne.  Drzwi w całości będą wykonane z drewna dębowego. Do ich wykonania użyję frezów do połączeń klejonych, do spłaszczania płycin i frezu z nożami profilowymi i kontr profilowymi. Na początek zabieram się za wykonanie płycin. Na pile tarczowej k690s / k700 rozcinam króciaki dębowe. Za pomocą przystawki do brzegowania usuwam biel z korą. Następnie rozcinam deski na fragmenty przy przykładnicy równoległej. rozcięte deski wyrównuję na wyrówniarce ad741. Ze względu na różne szerokości desek na wyrówniarce wyrównuję trzy płaszczyzny. Pierwszą szeroką i przy przykładnicy pozostałem dwie wąskie. W ten sposób została tylko jedna szeroka do strugania na grubość na grubościówce felder. Fryzy do nasterowanego dnia zostawiam na przekładkach żeby nie łódkowały. Sprawdzam dla pewności wilgotność drewna wilgotnościomierzem  ndi 20. Czas na zrobienie porządku z klejonkami. wszystkie fryzy układam kolorem, usłojeniem i rysunkiem drewna tak żeby pasowały do siebie i tworzyły spójną całość. Tak przygotowany materiał jest gotowy do frezowania.

.……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz