Ramka profilowa do pamiątkowej deski na akcję ławeczka dla artysty, ścisk taśmowy do ram wolfcraft

Przed Akcją „ławeczka dla artysty” muszę zrobić jeszcze jedną szybką pracę. Mianowicie do deski z napisami którą przesłał mi Przemek z Kępy Marzeń muszę dorobić ramkę. Do zrobienia ramki wykorzystam materiał z odpadu. Będzie to dębowa kantówka. Na wyrówniarce wyrównuję kantówkę i na grubościówce ad741 przepuszczam na odpowiedni wymiar. Na frezarce dolnowrzecionowej f700z nadam kształt całej listwie. Na początku użyje frezu do falcowania i w kantówce zrobię wręg. Oczywiście jeśli to możliwe dla bezpieczeństwa wszystkie prace na frezarce wykonuję z posuwem. Po wyfrezowaniu wręgu zmieniam frez na bezpieczną głowicę uniwersalną z nożami profilowymi. Ustawiam posuw i zabieram się za frezowanie. Na pile tarczowej felder k690 ustawiam przykładnicę pod kątem 45 stopni i zacinam frezowaną listwę tak aby zostawić trochę luzu na deskę wewnątrz. Po docięciu elementów na wymiar nakładam klej kleiberit 303.0 na krawędzie i zaciskam wszystko ściskiem taśmowym do ram firmy wolfcraft. Po związaniu kleju szlifuję całość i zabezpieczam olejem osmo. Deskę łączę z ramą za pomocą plastikowych łączników do szyb do witryn. Wcześniej nawiercam miejsca pod łączniki wiertłami forstnera na wiertarce kolumnowej.

Całość wyszła świetnie. Mam nadzieję, że mieszkańcy Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie będą zadowoleni z prezentu.

.……………………………………………………………………………………….

Ścisk taśmowy wolfcraft:

https://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Scisk-tasmowy-do-ram-WOLFCRAFT-3681000/4190?gclid=CjwKCAjwtvnbBRA5EiwAcRvnppfpUtydIkK-VgwBOWMLgB10ohodFNMZRJfVzeQZM2PFu_x5hAQvehoCxnwQAvD_BwE

.……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz