Regał dębowy Cz. 3 – montaż i klejenie półek z ramą

Kolejna część pracy przy regale dębowym. Tym razem zaczynam od frezowana wręgu w ramie regału pod plecy ze sklejki dębowej. Do tego użyłem frezarki dolnowrzecionowej Makita zamontowanej w stole. Następnie wodowanie półek i szlifowanie szlifierką metabo. Przed montażem półek do ramy szlifuję również całą ramę. Półki montowane do ramy będą za pomocą kołków, ale najpierw należy dopasować i podciąć rogi płycin. Do cięć precyzyjnych używał piły japońskiej. Po dopasowaniu wszystkich płycin robię nawierty pod kołki, do tego używam prowadnicy pod kołki meblowe Virutex. Wieniec górny mocowany będzie za pomocą kołków domino. Do ściskania użyłem ścisków z prasy rozłożonych  na stole. Po spasowaniu wszystkiego zabieram się za klejenie. najpierw półki mocuję do leżącej na ściskach ramy, następnie zakładam drugą ramę i całość kładę na plecy. klej szybko schnie więc trzeba wszystko szybko ściskać. Teraz zostało czekać, aż klej wyschnie.
……………………………………………………………………………………………

Zapraszam do Subskrybcji, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Youtube
Contact us

Dodaj komentarz