Odcinek 194 – Cz.1 Dębowy stolik kawowy z czarną transparentną żywicą epoksydową, gruntowanie i zalewanie kaniony


Zaczynamy kolejny projekt z żywicy epoksydowej. Dębowy stolik kawowy z kanionem z czarnej transparentnej żywicy epoksydowej. Prace zaczynamy oczywiście od wybrania odpowiedniego kawałka materiału na stolik. Wybrany fragment odcinam ręczną piłą tarczową. dwie połówki różnią się od siebie grubością więc muszę go wyrównać na pile formatowej k690s i przepuścić przez grubiarkę felder ad741. Pęknięcia czyszczę szczotką stalową i odpylam. Pęknięcia które będą łączyły kanion gruntuję szybko wiążącą żywicą epoksydową. Formę do zalewania robię z folii i dociskam całość ściskami wolfcraft do stołu przesuwnego fat300. Górne boki kanionu wypełniam sylikonem żeby można było dolać więcej żywicy. Rozrabiam wolno żelującą żywicę epoksydową i dodaję czarnego barwnika. Wszystko mieszam w wiadrach. Żywicę wylewam do kanionu z naddatkiem i czekam aż wyjdzie powietrze. Pęcherzyki powietrza usuwam opalarką.

……………………..

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:

https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

#mebletwojegopomyslu #mtp #drewno #klejonka #blaty #stopnie #wood #woodworking #jakzrobić #diy

#felderchallenge #feldergroup #wood #epoxy #coffeetable