Stolik kawowy z egzotycznego gatunku zebrano i z blatem zalanym żywicą epoksydową

………………………………………………………………………………………..

Przede mną kolejny wymagający projekt. Zabieram się za wykonanie stolika kawowego z drewna egzotycznego zebrano. Blat stolika będzie nalany żywicą epoksydową. Pracę zaczynam od rozkroju desek zebrano o grubości 55mm. Deski przecinam na pile k690s ale po przekątnej. Przecięte deski wyrównuję na wyrówniarce z trzech stron. Deski są strasznie krzywe i wymagają sporej pracy. Jest to marnowanie materiału, powstaje dużo urobku podczas obróbki. Po wyrównaniu desek na grubościówce felder ad741 zabieram się za frezowanie gniazd pod kołki domino frezarką festool df500. Do klejenia używam kleju Kleiberit 303.2 i ściskam wszystko w prasie stolarskiej. Po klejeniu przepuszczam klejonki przez grubościówkę i znowu kołki domino i klejenie. Następnym krokiem jest szlifowanie na szlifierce długo taśmowej FS722 papierem gradacji P120. Kolejnym krokiem jest frezowanie połączeń klejonych na blacie tak aby były bardziej widoczne. Używam do tego frezu palcowego o kącie frezowania 45 stopni. Ustawiam frezarkę górnowrzecionową Makita RP2301FC do przykładnicy z poziomicy i frezuję połączenia. Zostało tylko przeszlifować wręgi i biorę się za zalewanie żywicą epoksydową. Na początku wylewam niewielką warstwę gruntującą. A resztę zobaczycie w kolejnym odcinku;]

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz