Stolik kawowy z szufladą – blat z drewna egzotycznego zebrano i jesionu

Przede mną kolejna ciekawa realizacja. Stolik kawowy z szufladą z połączeniem drewna egzotycznego zebrano i jesionu. Standardowo wszystkie prace zaczynam od wymiarowania i rozkroju tarcicy na pilarce tarczowej k690s. Pocięte deski na fryzy wyrównuję na wyrówniarce  i strugam na grubość na grubościówce ad741.  Czas na dokładne ułożenie usłojeniem i kolorem drewna. Frezarką domino df500 frezuję gniazda na kołki domino. Za pomocą kleju kleiberit 303.2 kleje materiał wzmocniony kołkami w prasie stolarskiej. Po sklejeniu usuwam klej i wyrównuję materiał bo trochę zapracował. i kolejny etap klejenia blatu, oczywiście wzmacniany kołkami. W między czasie zabieram się za cięcie materiału jesionowego na nogi. Procedura zostaje ta sama cięcie, wyrównanie i klejenie. Blat jest gotowy do dalszej pracy. Zmieniam tarczę tnącą na tarczę do cięcia poprzecznego 48Z  i formatuję blat. Kolejne frezowanie gniazd i klejenie kołków.  Blat się klei a ja rozcinam i wyrównuję jesion na ramę.Na pile taśmowej felder fb610 przecinam deski na na pół i wyrównuję rzaz po pile.  I znowu formatowanie blatu. Zaznaczam miejsca frezowania pod kołki i kleję ramę do blatu. Klejenia co nie miara.

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz