Stolik kawowy ze starych desek

Kolejna realizacja, tym razem dostałem stare deski w stanie opłakanym. Stara farba na powierzchni, nie widoczne gwoździe z pourywanymi łbami, dziury po kornikach, pęknięcia i pościnane końce. Pomysł na ich wykorzystanie był prosty, stolik kawowy. Trzy dechy w środku, dwie na zewnątrz, nogi i jak zostanie materiału półka. Zabrałem się do pracy. Po usunięciu gwoździ i po przeheblowaniu ukazał się rysunek drewna. Po usunięciu skosów i rozkroku desek na odpowiednie wymiary na pile formatowej Felder K 690 S okazało się, że wszystkich elementów wystarczy na blat, nogi i półkę. Rogi desek były zjedzone przez korniki i połączenie musiało być naprawdę mocne. Tym razem postanowiłem użyć do nawierceń pod kołki średnicy 12mm wiertarki Felder FD 250. Długie kołki z klejem świetnie się sprawdziły i połączenie wyszło mocne i stabilne. Wszystkie elementy po klejeniu trafiły na stół do szlifowania. Do zalania ubytków i pęknięć w blacie użyłem żywicy epoksydowej, dzięki temu zabiegowi blat wyszedł idealnie równy. Całość będzie zabezpieczona lakierem który uwydatni słoje. Pod koniec pracy przy stoliku kawowym nie przypuszczałem, że taki efekt osiągnąłem ze starych desek, które pewnie niejedna osoba pocięła by na opał.

……………………………………………………………………………………………

……………………………………………………………………………………………

Cały proces realizacji do obejrzenia poniżej:

……………………………………………………………………………………………

……………………………………………………………………………………………

Zapraszam do Subskrybcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz