Świeczniki z drewna egzotycznego Bodo z wkładami z aluminium na świeczki tealight

Przed nami kolejna realizacja w której będziemy robili świeczniki. Tym razem Użyjemy do pracy drewna egzotycznego Bodo. Oczywiście na samym początku prace zgrubne czyli cięcie na pile formatowej k690s i wyrównywanie materiału na wyrówniarko grubiarce ad741. Materiał miał grubość ponad 50mm więc muszę go rozciąć na pół na pilarce taśmowej fb610 i wracamy na grubościówkę felder. Następnie zacinam końce fryz pod kątem 22,5stonia. Przed klejeniem muszę jeszcze zeszlifować krawędzie na szlifierce krawędziowej ks150.  Zaznaczam miejsce klejenia i nakładam klej Kleiberit 303.2 posypując odrobinę soli gruboziarnistej żeby podczas ściskania warstwy się nie przesuwały. Całość ściskam ściskami płaszczyznowymi i śrubowymi wolfcraft. Po związaniu kleju całość  strugam na grubiarce. Zaznaczam miejsce przecięcia i używając tarczy z 72 zębami przecinam świeczniki.  Po przecięciu zakładam frez cmt o kącie 90 stopni na frezarkę górnowrzecionową makita rp2310 i przykręcam ją do blatu stolika do frezowania. Zaczynam frezować każde połączenie klejone żeby zaznaczyć strukturę każdego elementu. Na wiertarce kolumnowej parkside przy użyciu wiertła Forstnera nawiercam otwory pod wkłady z aluminium. Do mocowaniu wkładów używam kleju mamut, lecz wcześniej całość szlifuję i zabezpieczam olejowoskiem osmo.

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz