Szafka RTV z klejonki bukowej w stanie surowym

          Na wstępie zacznę od materiału z którego wykonałem szafkę RTV. Jest to drewno bukowe, tarcica nieobrzynana pierwszej klasy. Po rozkroju materiału na pile formatowej Felder K690S na pojedyncze elementy i wyrównaniu na wyrówniarce nadszedł czas na nadanie deskom grubości na grubościówce Felder AD741. Grubość wszystkich elementów udało mi się uzyskać 21mm. Chciałem więcej, ale jest to oczywiście uwarunkowane uszkodzeniem i krzywizną desek. Z obrobionych fryz powstały klejonki w których połączenia klejone zostały wzmocnione kołkami domino. Fachowa nazwa takiego połączenia to połączenie równoległe wzdłużne kołkowe płaskie. Oczywiście tradycją jest, że w Warsztacie Stolarskim – Meble Twojego Pomysłu powstaje kolejny mebel bez użycia ani jednego elementu metalowego, czyli bez wkrętów.  Co do wymiarów szafki pod telewizor wygląda to następująco. Odstępy między każdą półką ustaliłem na 20cm. Wysokość od podłogi wyszła około 12 cm. Wysokość od podłogi do górnego wzmocnienia ramy to 56cm. Głębokość szafki to 39cm, a szerokość całego mebla to 123cm. Szafka zostanie zabezpieczona lakiero-bejcą w kolorze orzecha. Efekt po malowaniu możecie zobaczy i ocenić w kolejnym wpisie.

Szafka wykonana na zamówienie według indywidualnego projektu.

……………………………………………………………………………………………

……………………………………………………………………………………………

Cały proces realizacji do obejrzenia poniżej:

……………………………………………………………………………………………

……………………………………………………………………………………………

Zapraszam do Subskrybcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz