Sztaluga trójnożna i profilowa rama obrazu

Kolejna realizacja, tym razem projekt ślubny. Przygotuję sztalugę trójnożną i profilową ramę obrazu. Wszystko wykonam z drewna sosnowego. Prace oczywiście zaczynam od rozkroju desek na pile formatowej k690s. Następnie pocięte deski wyrównuję na wyrówniarko grubościówce Felder ad741. Fryzy na ramę zabieram na frezarkę dolnowrzecionową F700Z. Kształt nadam dzięki głowicy frezarskiej Felder z nożami profilowymi 50mm z ogranicznikiem.  Do zrobienia tak szerokiego profilu musiałem użyć dwóch noży. Ze względów bezpieczeństwa prace na frezarce wykonuję przy użyciu posuwu. Po wyfrezowaniu listew profilowych  przechodzę na piłę formatową i zacinam je pod kątem 45 stopni. Następnie frezuję frezarką domono df500 otwory pod kołki. Zabieram się za klejenie. ściskam całą ramę pasami, żeby nie było żadnej szczeliny i rama jest gotowa. Montaż poszczególnych elementów sztalugi jest szybki i mało skomplikowany. Wszystko łącze na klej i wkręty. Jedynie w środkowej części która podtrzymuje ramę zdecydowałem się na wyfrezowanie otworu pod mocowanie. do tego użyłem wiertarki poziomej fd250.  Frezy wiercące robią idealne gniazdo.

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz