Wahadło do frezowania wklęsłych okręgów frezarką górnowrzecionową

Wahadło do frezowania wklęsłych okręgów po łuku frezarką górnowrzecionową Makita RP2301FCX. Do wykonania wahadła użyję płyty stolarskiej 18mm. Płytę przecinam na fragmenty na pilarce tarczowej K690S /K700S. Wszystkie elementy łączę ze sobą za pomocą kleju Kleiberit 303.2 i wkrętów do drewna. Przed wkręcaniem wkręta, nawiercam otwór wiertłem i fazuję pogłębiaczem wolfcraft. Wkręty przykręcam wkrętarką panasonic. Do wykonania podstawy wahadła użyłem sklejki 5mm. wycięcie okręgu w sklejce zrobiłem za pomocą cyrkla i frezarki z frezem palcowym. Wycięcie środka sklejki zrobiłem za pomocą zagłębiarki festool ts55 i szyny prowadzącej. podpory również wykonałem z płyty i na pile taśmowej dociąłem dębowe kąty. Po wykonaniu wahadła czas na próbę. Podpory przymocowałem za pomocą ścisków i ustawiłem poziom poziomicą sola. Po zamocowaniu szablonu zagłębiam frezarkę i frezuję. wszystko idzie działa jak należy. Teraz mogę frezować misy, talerze, wgłębienia zaokrąglone.

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

2 myśli na temat “Wahadło do frezowania wklęsłych okręgów frezarką górnowrzecionową

Dodaj komentarz