Wiercenie i szlifowanie otworów: otwornice i wiertła belkowe Abraboro, końcówki listkowe 3M

Podczas wiercenia otworów w stojaku na wino natrafiłem na parę problemów. Pierwszym był brak mocy wiertarki. Do wykonania tak dużych otworów potrzebna jest duża moc i duży moment obrotowy. Na szczęście udało mi się wypożyczyć wiertarkę Festool DR20E która poradziła sobie z dwudziestoma otworami. Drugim problemem był za krótki pilot otwornicy Abraboro. Podczas wiercenia wwiercał się w materiał i otwór nie był wiercony pod kątem prostym.  Usuwanie urobku to kolejny problem. Na początku używałem wierteł forstnera, ale zdecydowanie szybciej usuwałem urobek za pomocą wierteł belkowych spiralnych i dłuta gniazdowego Narex. Następnym problemem było rwanie materiału w otworach bocznych. Zapobiec temu można dokładając listewkę. Ostatnim było samo szlifowanie. Wszystkie marketowe końcówki przeznaczone są do drewna miękkiego. Zamówiłem końcówkę listkową z nasypem z ziarna ceramicznego 3M na podkładzie elastycznym i ta końcówka świetnie nadaje się do zgrubnego szlifowania w twardym materiale. Taka końcówka przeznaczona jest do szlifierki palcowej prostej trzpieniowej flex. Poza Końcówką listkową dobrze sprawdził się również cylinder wiertarki Wolfcraft.

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz