Wodowanie drewnianych powierzchni.

Wodowanie drewna to proces służący pozbyciu się podniesionych  włókien. Wodowanie należy stosować przed każdym zabezpieczeniem powierzchni jakimikolwiek środkami (bejcowanie, malowanie, lakierowanie). Do wodowania używamy wody. Należy w małej ilości zwilżyć powierzchnię obrabianego materiału z każdej strony i odczekać aż drewno wyschnie. Do zwilżenia można użyć mokrej szmatki lub spryskiwacza do wody. Czas schnięcia zależy od temperatury i od ilości użytej wody. Na pewno po ok. 30 minutach drewno będzie gotowe do szlifowania. Po odparowaniu wody z powierzchni szlifujemy materiał drobnym papierem, usuwając podniesione włókna. Wodowanie najlepiej powtórzyć dwa lub trzy razy, w celu zaoszczędzenia czasu i impregnatów w późniejszym etapie.MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu