Cz.1. Jak zrobić blaty o kształcie zaokrąglonego trójkąta do stolików kawowych

Projekt – Dębowe stoliki kawowe z blatami o kształcie zaokrąglonego trójkąta z okrągłymi nogami.

Kolejna realizacja i kolejne wyzwania. Tym razem robimy dwa stoliki kawowe o różnych wielkościowy. Wspólną cechą będą blaty w kształcie zaokrąglonego trójkąta i okrągłe nogi.  Na początek Zabieramy się za klejonkę. Tarcicę dębową rozcinam na pile formatowej k690s / k700s i wyrównuję na wyrówniarce grubiarce ad741. Do klejenia używam kleju kleiberit 303.2 i całość podzieloną na dwie części ściskam w prasie. Po związaniu kleju klejonki strugam na grubościówce felder i trafiają znowu do klejenia w prasie. Zabieram się za szkicowanie trójkątów i kątownikami nastawnymi które ostatnio przerobiłem na cyrkle szkicuję zaokrąglenia. Przecinam klejonkę na pół żeby było łatwiej nią manewrować i rozcinam przy szkicowanej linii na pilarce taśmowej fb610. Na szlifierce krawędziowej ks150 usuwam rzaz po taśmie tnącej papierem P80  i wyrównuję całość nadając ostateczny kształt. Do kolejnych prac będę potrzebował szkicowanych linii więc przenoszę je na wierzchnią część blatu.

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz