Jak zrobić drewniane krzesło, wycinanie i frezowanie nóg z jesionu / how to make an ash chair

Kolejny projekt przede mną i kolejne wyzwanie. Tym razem zabieram się za robienie krzeseł jesionowych. Zaczynam od zrobienia wzoru, żeby sprawdzić wszystkie wymiary i kąty. Wycinam wzorcową nogę i zaznaczam na desce jesionu kształt o wycinania. Deskę rozcinam na pilarce taśmowej fb610 cały odpad z cięcia zostaje wykorzystany na przednie nogi i elementy łączące oraz wsporniki w krześle. materiał wyrównuję na wyrówniarko grubiarce ad741. Do wcześniej przygotowanych szablonów do frezowania zakładam materiał na nogi i zaczynam frezować na frezarce dolnowrzecionowej f700z.

Do frezowania używam głowicy frezarskiej do felcowania felder oraz pierścienia dystansującego.

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz